Hanse 460 może otrzymać miano najlepszej jednostki 2022 roku w prestiżowym konkursie British Yachting Awards 2022.

Nowy jacht budzi podziw żeglarzy na całym świecie i ma ogromne szanse na zwycięstwo. „Dla nas najważniejsza jest opinia użytkowników, którzy przemierzają na tym jachcie morza i oceany” – mówi Maciej Twardowski, dyrektor zarządzający HanseYachts.

Hanse 460 to innowacyjny, 14-metrowy jacht wycieczkowy, który zadowoli zarówno poszukiwaczy mocnych wrażeń, jak i miłośników rodzinnych wakacji. Jednostka została zaprojektowana przez francuskich architektów Berreta i Racoupeau, wyróżnia się komfortowym wnętrzem z 6 do 10 kojami, które można dostosować do indywidualnych potrzeb.

– Hanse 460 to przełom w żeglarstwie, mocno rożni się od poprzednika 458. Nowa jednostka może pochwalić się większą objętością i łatwością obsługi. Poprawione zostały w zasadzie wszystkie elementy, które mają wpływ na jakość żeglowania – zdradza Maciej Twardowski.

Jednostka w dużej mierze powstaje w zakładzie HanseYachts sp. z o.o. w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Ewentualna wygrana w kategorii Jacht Wycieczkowy byłaby równoznaczna z filmowym Oscarem. Maciej Twardowski przyznaje, że nagroda ucieszyłaby projektantów oraz pracowników firmy, którzy wkładają mnóstwo serca w to, by jacht był komfortowy i bezpieczny.

– Nagrody są swoistym uhonorowaniem ciężkiej pracy, jaką wkładamy w budowę tej jednostki, ale dla nas najważniejsza jest opinia użytkowników, którzy przemierzają na tym jachcie morza i oceany… statuetka to jedynie przysłowiowa wisienka na torcie – uśmiecha się dyrektor zarządzający HanseYachts sp. z o.o.

Patrząc na Hanse 460 trudno nie docenić nowoczesnego piękna, łączącego maksymalną innowacyjność i tradycyjne wartości producenta HanseYachts. Wśród cech, jakimi zachwycają się żeglarze, znajdują się m.in. koncepcja łatwego żeglowania z nowoczesnym, sportowym wyglądem, hydrodynamiczny kształt kadłuba, wysoka platforma zapewniająca zmaksymalizowaną powierzchnię żagla i standardowy bukszpryt ze zintegrowanym ramieniem kotwicznym.

– Prawdopodobnie jeden rejs wystarczy, by się zakochać w tej jednostce – mówi Maciej Twardowski. – Hanse 460 wytycza nową drogę, jaką zamierzamy podążać jeśli mowa o projektowaniu i budowie najpiękniejszych jednostek, zarówno jachtów żaglowych, jak i łodzi motorowych w całej grupie HanseYachts AG – tłumaczy.

Przypomnijmy: w ubiegłym roku spółka HanseYachts stworzyła w Szczecinie Baltic Design Institute – nowoczesne biuro projektowe. Niewykluczone, że kolejne modele jachtów Hanse będą powstawały już w Polsce, tworzone głównie przez polskich projektantów i designerów.

Podstawowe dane techniczne Hanse 460:

Długość – 14.60 m
Szerokość – 4.79 m
Zanurzenie minimalne – 2.25 m
Pojemność zbiornika wody – 450 l
Pojemność zbiornika paliwa – 210 l
Kabiny – 4
Koje – 6 do 10
Liczba silników – 1

Źródło: ►Gospodarkamorska.pl; 2022-10-22


► Żeglujmy Razem – powrót na Stronę Główną