Podczas Garibaldi Tall Ships Regatta (z Genui do Trapani, 8-19 kwietnia 2010) poznaliśmy Magdę Makowską.
Magda, jako kapitan, płynęła jachtem Runaway. Jest młoda, ale bardzo doświadczona i świetnie daje sobie radę w różnych, często ciężkich warunkach na morzu. Wesoła, zawsze miła i uprzejma. Mieliśmy okazję obserwować jej uzdolnienia techniczne podczas przeglądu silników jachtu Runaway.

 

 

Fot. Krzysztof Grubecki

A tak o Magdzie piszą inni:

Magda Makowska jest 22-letnią, energiczną i żywiołową studentką Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Zdobytą wiedzę z powodzeniem łączy ze swoją największą pasją – żeglarstwem.
W 2008 roku jako najmłodszy kapitan brała udział w prestiżowych regatach The Tall Ships Races. Na pokładzie s/y Gedania pokonała trasę z Liverpoolu (Wielka Brytania), aż do Den Helder (Holandia), zawijając po drodze do portów w Maloy i Bergen (Norwegia). Jeszcze przed zakończeniem wyścigu dostała ofertę poprowadzenia tego samego jachtu w kolejnych regatach organizowanych przez Sail Training International. Dzięki tej propozycji jeszcze tego samego roku wzięła udział w Funchal 500 Regatta z Falmouth w Kornwalii (Wielka Brytania) do Ilhavo/Aveiro (Portugalia), a dalej na Maderę, gdzie – podobnie jak w poprzednich regatach – otrzymała nagrodę dla najmłodszego kapitana. W drugim etapie regat Magda wraz z załogą stanęła na podium, zajmując drugie miejsce w kategorii połączonej B+C+D.
W regatach TSR 2009 poprowadziła jacht s/y Sharki, który jako najmniejsza jednostka w historii regat, został uhonorowany Friendship Trophy – główną nagrodą wyścigu, a także otrzymała Communication Prize – wyróżnienie dla jachtu, który miał szczególny wkład w ideę współpracy i porozumienia na morzu.

źródło: Yacht Club Polski, Warszawa.

Potrzebujesz kapitana na jachcie? Oto ona:

imię i nazwisko:   Magda Makowska
e-mail:                 m.makowskapl@gmail.com
numer GG:           2609102